Orkel S 2420

Forhandles av:

Ny og forbedret...

Vår nye Orkel S 2420 er framfor alt en meget robust snøfreser beregnet for de tøffeste ryddeoppdragene.

Med Orkels driftssikkerhet og kapasitet tatt i betraktning er vår nye modell et klart førstevalg for den mest kresne snøfresbruker.

MARKEDETS BESTE...

  • - Vifte som går helt ned i veibanen
  • - 280cm arbeidsbredde med kantvinge på høyre/venstre side
  • - Stort freserskrog
  • - Meget gode ryddeegenskaper

LAVT EFFEKTBEHOV...

  • - Innmater med 6 innmaterblad
  • - U-krummet profil på bladet "skrur" snøen og gir lavt effektbehov
  • - Hengslede innmaterblad med smøring sikrer skånsom gange og lang levetid
  • OPTIMAL SLIPPVINKEL...
  • - Ny vifte med krumme vifteblad
  • - Krumme vifteblad trekker snøen effektivt til seg
  • - Stort snøvolum i viftebladet gir stor kapasitet
  • - Eksentrisk plassering av viftebladet resulterer i en optimal slippvinkel

MINIMAL FRIKSJON...

  • - Rør med strømlinjeformet kastebane
  • - 7 knekker i krum kastebane gir meget god snøflyt
  • - Lav friksjon i tuten sikrer god kastelengde
  • - Toppklaff med progresiv nedbrekk
  • - Presis og hurtig styring
  • - 2 posisjoner (høy og lav) for tutvinkel
  • - Tuten kan tilpasses ekstreme snøforhold
  • - Helt nedfellbar tut gir plassbesparelse evd lagring og enkel rensing ved blokkering
  • -Slitestål i borlegert stål - 600 brinell
  • - Vegstål, vendbare
  • - Hengslede innmaterblad med smørenippel
  • - 3-punkt tilkobling + triangel

Standardutstyr

  • - Hydraulisk sving av tut
  • - Dybdesko foran
  • - Kraftoverføringsaksel
  • - Øvre klaff på tut

orkelS2420_web.jpg
Ståle Berntsen
Delespesialist
+47 72488040
stale@orkel.no

 

Arne Bjørkli
Markedskoordinator
+47 72488059
arne@orkel.no

 

Lars Vidar Blåsberg
Delespesialist
+47 72488012
larsv@orkel.no

 

Ingebrigt Drugli
Serviceteknikker

intilvidere@orkel.no

 

Tom W. Eikli
Serviceteknikker
+47 72488089
tom@orkel.no

 

Fredrik Evjen
Daglig leder Orkel Direkte
+47 72488037
fredrik@orkel.no

 

Erlend Gjønnes


erlend@orkel.no

 

Jarl Gjønnes
Daglig leder
+47 72488032
jarl@orkel.no

 

Marit Gravås
Delespesialist
+47 72488076
marit@orkel.no

 

Ole Kristian Haraldsvik
Selger
+47 72488044
olek@orkel.no

 

Geir Haugen
Serviceansvarlig
+47 72488085
geir@orkel.no

 

Joakim Konstad
Serviceteknikker
+47 72488090
joakim.konstad@orkel.no

 

Torstein Mo
Serviceteknikker
+47 72488051
torstein@orkel.no

 

Erik N. Aarsland
Selger
+47 72488045
erik@orkel.no

 

Pål Kristoffer Opland
Selger / Produktansvarlig grasutstyr
+47 72488078
paal@orkel.no

 

Lars Halvor Stokstad
Selger
+47 72488043
lars-halvor@orkel.no

 

Kurt Emil Strømsvåg
Leder delelager
+47 72488095
kurt-emil@orkel.no

 

Knut J. Sylte
Selger
+47 906 13 776
knut.sylte@orkel.no

 

Stian Sørmo
Serviceteknikker
+47 72488077
stian@orkel.no

 

Oddbjørn Trotland
Selger bruktutstyr / Teknisk support
+47 72488098
oddbjorn.trotland@orkel.no

 

Mads Ulfsnes
Leder teknisk support / Reklamasjonsansvarlig
+47 72488047
mads@orkel.no

 

- Kantvinge høyre, hydraulisk betjening

- Kantvinge venstre, fast

- Dybdesko bak

- Hydraulisk betjening av toppklaff

Arbeidsbredde: 240/260/280 cm
Viftehusdiameter: 80 cm
Nettovekt: 760 kg
Effektbehov: 58kw / 80hk
Antall innamterblad: 6stk.